Dobry materac, czyli jaki?
Określenie, czy materac jest dobry zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Na jakość snu znaczny wpływ ma twardość materaca, jego wentylacja, a także wypełnienie, dlatego w specjalistycznej terminologii producentów materacy nie istnieje słowo uniwersalność. Aby idealnie dobrać odpowiednie podłoże do snu, warto zainteresować się kilkoma ważnymi kwestiami, które z pewnością rozwieją największe wątpliwości.
Określenie osobistych preferencji
Od tego etapu powinno zacząć się każde poszukiwanie idealnego materaca. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń z podłożem do snu każdy mniej więcej wie, czy preferuje materace twarde lub miękkie, gdzie jego sen jest bardziej wydajny, a organizm lepiej się regeneruje. Model .reg dedykowany jest osobom preferującym umiarkowanie twardą powierzchnię. Dzięki zastosowaniu trzech pianek: Visco, Fusion i Serene materac ten zapewnia wyjątkowo efektywny odpoczynek i wyraźnie odczuwalny komfort. Pianki konwencjonalne o dużej gęstości idealnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając optymalne rozłożenie całego ciężaru. Warto dodać, że wysokiej jakości technologia wykorzystana w tym modelu pozwala na dowolne zmiany pozycji w czasie snu, bez utraty komfortu. Odpowiednia absorpcja drgań minimalizuje odczuwalność pracy materiału, co zapewnia ciągłość snu użytkownika. Z kolei materac .log idealnie sprawdzi się u użytkowników, którzy preferują nieco twardszą powierzchnię. Stanowi on doskonałe wsparcie dla pleców, nóg i ramion – dzięki 7 strefom twardości model ten reaguje na nacisk i dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Podłoże to najlepiej sprawdzi się u osób, które lubią czuć opór na jego powierzchni, a także u osób powyżej 80 kg. Ważnymi elementami w doborze odpowiedniego materaca są także jego innowacyjne technologiczne rozwiązania – to one często przesądzają o niepodważalnej jakości podłoża, a także w pełni kształtują funkcjonalność i specyfikację danego produktu.
Innowacyjne rozwiązania
Wszystkie materace z oferty marki Curem zostały wyposażony w piankę Serene, która powstała dzięki połączeniu technologii memory foam i pianek konwencjonalnych o wysokiej gęstości. Dzięki temu Serene nie tylko przystosowuje się do kształtu ciała, ale również zapewnia idealne podparcie, którego nie jest w stanie zapewnić inna, pojedyncza pianka tradycyjna. Kolejnym ważnym czynnikiem, który wpływa na jakość snu jest termoregulacja i odpowiedni mikroklimat materaca. Kontrolowany przepływ powietrza podczas użytkowania produktu, a także utrzymanie stałej temperatury materaca może być kluczowym czynnikiem wyboru dla osób z chorobami układu krążenia lub długotrwale unieruchomionych w jednym miejscu. Dlatego w najlepszej jakości produktach zastosowano Supportive Air Technology, która polega na skupieniu milionów mikrokapsułek, gdzie każda z nich oddzielnie reaguje na obciążenie. Niezależnie od siebie wypuszczają one nadmiar powietrza i optymalizują siłę zwrotną nacisku. Dzięki technologii SAT materace mogą optymalnie rozkładać ciężar użytkownika, co z kolei przekłada się na jeszcze lepszą pracę 7 stref podparcia organizmu. Dodatkową termoregulację wspomaga pokrowiec Zeo Case, który został wykończony taśmą 3D. Tworzy ona warstwy zwiększające poziom wentylacji i termoregulacji, a poprzez zastosowanie w nim zeolitów - naturalnych minerałów - materace posiadają właściwości antybakteryjne i neutralizujące różne zapachy.
Materac piankowy czy sprężynowy?
Kwestią gustu jest to, jaki wkład materaca okaże się lepszy w użytkowaniu. Wykorzystanie najnowszych technologii w tworzeniu pianek z pewnością gwarantuje wysoką jakość snu. To rozwiązanie dedykowane jest szczególnie wymagającym klientom, którzy cenią sobie podłoże zapamiętujące kształt ich ciała, a także osobom borykającym się z dolegliwościami kręgosłupa. Wśród użytkowników materacy wciąż jednak znajduje się liczna grupa fanów tradycyjnych rozwiązań sprężynowych. Przykładowo, model .zip z innowacyjnej linii Curem zasłynął z hybrydowych realizacji. Łączy on w sobie najlepsze cechy systemu sprężyn Multipocket wraz z użyciem pianek Serene i Fusion. Dzięki temu połączeniu jest on innowacyjnym modelem materaca, ze szczególny naciskiem na najlepsze utrzymanie ciężaru, dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała, a także perfekcyjną wentylację. Unikatowo wycięte boki materaca optymalizują termoregulację, dzięki czemu to rozwiązanie cieszy się mianem najbardziej nowatorskiej koncepcji na skalę światową.
Potwierdzenie jakości materiałów
Aby mieć stuprocentową pewność, że jakość wykonania materaca, którą gwarantuje producent jest nienaganna, warto sięgać po produkty sprawdzonych, znanych firm. O dobrym materacu świadczą certyfikaty potwierdzające opisywane właściwości. Najbardziej rzetelnym i specjalistycznym dokumentem poświadczającym jakość jest ten nadawany przez Centrum Medycyny Pracy, Ergonomii i Higieny. Potwierdzenie właściwości materaca następuje po wielu badaniach i testach, które odbywają się w Good Night’s SleepLab zlokalizowanym w Szwajcarii. Metodologia badań jest skomplikowana i czasochłonna, jednak dzięki temu można w dokładny sposób określić atrybuty, jakość i trwałość materaca. W szwajcarskim laboratorium pierwszorzędne znaczenie ma ergonomia, higiena i właściwości termiczne produktu, dlatego materace posiadające certyfikat AEH są najlepszą inwestycją ich przyszłych użytkowników.
Od wyboru dobrego materaca zależna jest duża część życia każdego z nas. Dokonanie świadomej decyzji może znacząco wpłynąć na poprawę jakości snu, ale także codziennego funkcjonowania. Warto więc zainwestować trochę czasu, aby ustalić swoje indywidualne preferencje i dokonać wyboru, który będzie zadawał przez długie lata użytkowania produktu.