Technologia

Linia materaców Curem to wynik połączenia najnowszej generacji komponentów oraz najlepszych praktyk stosowanych w całej grupie Hilding Anders. Pianki Serene, Visco i Fusion, oddziałują na siebie, wywołując efekt synergii. Poszczególne cechy innowacyjnych pianek, potęgują się wzajemnie, tworząc 4 flagowe modele: .exe, .log, .reg oraz hybrydowy model .zip.

Uzupełnieniem kolekcji są 4 innowacyjne materace dostępne wyłącznie w wybranych salonach. Materace .avi oraz .win z technologią CoolClimate która zapewnia odprowadzenie nadmiaru ciepła z materaca a tym samym chłodniejszy, głębszy sen przez całą noc. Materace .cad oraz .ram które wykorzystują innowacyjną technologię pianki AquaFresh. Dzięki niej materace skutecznie odprowadzają wilgoć, przyspieszają jej odparowanie i regulują temperaturę, zapewniając jeszcze wyższy komfort snu.

Wszystkie modele materaców okryto wytrzymałym, antybakteryjnym pokrowcem Zeo Case. Pokrowiec wykończono taśmą 3D, która tworzy warstwy zwiększające poziom wentylacji i termoregulacji. Wszystkie materace, części i akcesoria przeszły rygorystyczne testy i badania w Good Night’s SleepLab – Laboratorium Dobrego Snu, zlokalizowanym w Szwajcarii. Nowe materace niosą ze sobą premierowe na rynku polskim materiały i rozwiązania.

7 stref twardości

Każdy z oferowanych w nowej linii materaców jest podzielony na siedem odcinków – stref optymalizujących siłę nacisku i podparcia. Taki podział pozwala na prawidłowe całościowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Zwiększony jest także komfort odczuwany w poszczególnych obszarach, które tworzą:

strefa głowy,
strefa barków,
strefa kręgów lędźwiowych,
strefa miednicy,
strefa ud,
strefa łydek,
strefa stóp.

Ciało utrzymuje prawidłową naturalną pozycję, niezależnie od ulubionego sposobu układania się do snu: na plecach, na boku czy na brzuchu. Dzięki temu, optymalnie wsparte mięśnie mogą swobodnie wypoczywać.

gal1

W modelach .exe, .log oraz .reg podział na wymienione strefy uzyskano, wprowadzając konturowe nacięcia w spodniej piance Fusion. Modele różnią się ilością i głębokością nacięć, a tym samym poziomem twardości. W hybrydowym modelu zip. – 7 stref uzyskano stosując sprężynowy system multipocket. Ergonomiczne ustawienie ciała to jeden z kluczowych elementów zdrowego snu i warunek skutecznej regeneracji. Dodatkową funkcjonalnością nacięć jest umożliwienie swobodnego przepływu powietrza wewnątrz materaca. To wiąże się z następną ważną cechą materaców Curem.

Termoregulacja i przewiewność

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na jakość snu jest mikroklimat materaca. W najnowszej kolekcji Curem, każdy materac stanowi system, w którym przepływ powietrza i transfer ciepła jest kontrolowany i wspomagany przez właściwości poszczególnych warstw. Przewiewny pokrowiec Zeo Case wyposażono w oddychającą taśmę 3D, którą pokryto również spód materaca. Nadmiar ciepła generowanego podczas snu, może swobodnie przedostać się do wewnątrz lub wydostawać się poza materac.

System SAT

System SAT

kontrolowany transfer ciepła

kontrolowany transfer ciepła

W modelach piankowych, nie reagująca na temperaturę pianka Serene przekazuje nadmiar do następnej warstwy. Ciepło aktywuje piankę typu memory foam – Visco, która nagrzewa się i dostosowuje kształt do otrzymanego nacisku. Nadmiar ciepła absorbuje także spodnia warstwa pianki Fusion. Tutaj, dzięki konturowym nacięciom następuje dalsza dystrybucja ciepła wraz z powietrzem.

przewiewnosc

Materac pobiera zimniejsze powietrze z zewnątrz a termoregulacyjne właściwości pianek utrzymują stabilną temperaturę całego systemu. Ta swobodna cyrkulacja zapewnia przyjemny, suchy mikroklimat przez całą noc. Termoregulacyjne właściwości w modelu hybrydowym .zip, zwiększono dzięki zastosowaniu innowacyjnych na skalę światową otworów wentylacyjnych.

Wyprofilowana i nacięta pianka Fusion, zabudowuje kieszenie ze sprężynami multipocket, a otwory w bokach materaca szybciej i skuteczniej przekazują ciepłe i wilgotne powietrze do pokrowca i docelowo na zewnątrz.

Innowacyjna pianka
Serene z technologią SAT

W nowej linii materaców Curem, po raz pierwszy na polskim rynku zastosowano innowacyjna piankę Serene. Pianka Serene to rewolucyjne połączenie technologii memory foam i pianek konwencjonalnych o wysokiej gęstości.

Dzięki niej najlepsze właściwości różnych pianek połączono w jednej komfortowej warstwie. Serene między innymi przystosowuje się do kształtu ciała niczym memory foam, jednocześnie dając lepsze podparcie niż niejedna pianka konwencjonalna. Nie zmienia swojej struktury pod wpływem zmian temperatury w sypialni, a przy tym rewelacyjnie rozprowadza ciepło generowane przez ludzkie ciało. Zapewnia tym samym optymalny mikroklimat podczas snu. Te i pozostałe właściwości pianki osiągnięto dzięki zastosowaniu Supportive Air Technology – SAT.

SAT to miliony połączonych ze sobą mikrokapsułek. Na skutek obciążenia, każda z nich reaguje niezależnie. Kapsułki indywidualnie wypuszczają nadmiar powietrza i optymalizują siłę zwrotnego nacisku. Badania pokazują, że w porównaniu z konwencjonalnymi piankami oraz memory foam, Serene znacznie skuteczniej redukuje nacisk, który generują plecy i biodra. Zmniejszenie obciążenia w sferach wymagających kluczowego podparcia, wpływa na odczuwalny podczas leżenia komfort, niweluje nadmiarowe ruchy ciała, a docelowo zapewnia spokojny zdrowy sen.

Korzenie innowacyjności

SAT

SAT

pianka serene

pianka serene

pianka

Pianka Serene nie powstałaby bez stworzonej w latach ’60 XX w. memory foam. Pierwotnie wykorzystywana w celach medycznych, głównie w profilaktyce i leczeniu odleżyn – szybko zyskała na popularności, której nie traci do dziś. Memory foam pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu ciała, zwiększając tym samym powierzchnię podparcia, a następnie po usunięciu obciążenia, powoli wraca do swojej pierwotnej formy. Działanie to wpływa na poprawę komfortu, oznacza jednak, że pianka jest mało elastyczna. Dodatkową funkcją memory foam jest zmiana stopnia twardości w zależności od temperatury panującej w sypialni – im wyższa, tym materac staje się bardziej miękki – im niższa, tym twardszy.

Dużo większe podparcie, w porównaniu do memory foam, zapewniają pianki konwencjonalne. Ich struktura może jednak sprawiać, że odczuwalnie rośnie nacisk w sferach wymagających kluczowego podparcia. To w konsekwencji może prowadzić do utrudnionego krążenia krwi i częstych zmian pozycji ciała.

Złotym środkiem jest pianka Serene, która niwelując siłę powrotnego nacisku, jednocześnie zapewnia optymalne podparcie i wysoki poziom termoregulacji. To innowacyjne połączenie pozytywnych właściwości dwóch różnych pianek, zadecydowało o stosowaniu pianki Serene w nowej linii materaców Curem.

Serene to miękkość i otulenie oraz wsparcie i elastyczność zawarte w jednej rewolucyjnej warstwie.

Pianka Visco z technologią
memory foam

W modelach piankowych .exe, .log i .reg środkową warstwę stanowi termoaktywna pianka Visco. To nowoczesna pianka typu memory foam, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu ciała, zwiększając tym samym powierzchnię podparcia. Następnie po usunięciu obciążenia, powoli wraca do swojej pierwotnej formy. Dzięki temu redukuje uczucie nacisku oraz daje wrażenie otulenia. Struktura tej pianki pomaga absorbować drgania, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana w materacach podwójnych. Dodatkowo charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi.

visco_fin

Pianka Fusion

Spodnią warstwę stanowi najnowsza w swojej klasie pianka hybrydowa – Fusion. Łączy najlepsze cechy pianek konwencjonalnych i wysokoelastycznych. Stworzona z wysokiej jakości materiałów, jest bardzo wytrzymała i nie traci swojej struktury w warunkach podwyższonej wilgotności. Dzięki wysokiemu poziomowi elastyczności, daje duże poczucie komfortu. Konturowe nacięcia pozwalają na podzielenie pianki na 7 stref twardości. Kształt i głębokość nacięć wpływają na twardość materaca w poszczególnych modelach, a także na zwiększenie jego właściwości termoregulacyjnych.

fusion

Technologia CoolClimate

CoolClimate to nowatorskie połączenie zaawansowanej, wysokoelastycznej pianki UltraHR+, której struktura zapewnia odprowadzenie nadmiaru ciepła z materaca, z dodatkową warstwą chłodzącej powłoki CoolDiamond , która wykorzystuje najnowocześniejsze cząsteczki hiperprzewodzącego grafitu, diamentu syntetycznego oraz grafenu. Przejmuje nadmiar ciepła z ciała oraz zapewnia chłodny i przyjemny mikroklimat snu.

Dostępna w materacach: .avi oraz .win

Technologia CoolClimate

Poniższa tebela przedstawia spadek temperatury podczas 1-godzinnego testu.
Metoda badania: źródło ciepła o temeraturze 34 °C umieszczone na wierzchu 1-calowej próbki przez 60 min.

Próbka Pierwsze 10 min
Średnia temperatura Średnia zmiana temperatur Max zmiana temperatur
Standardowa pianka 31,9 X X
Pianka UltraHR+ Cool DIamond 31,3 -0,6 -2,7

Pianka AquaFresh

To zaawansowana hybryda pianki memory i sprężystej pianki HR, łącząca w sobie wszystkie zalety obu materiałów. AquaFresh nie zatrzymuje ciepła, zapewniając stabilny i przyjemny mikroklimat w każdych warunkach przez cały rok. Dodatkowo pianka AquaFresh ma właściwości hydrofilowe, co oznacza, że pochłania wilgoć, która następnie odparowuje. Dzięki temu materac pozostaje higieniczny i suchy, podnosząc komfort użytkowania. Skutecznie redukuje nacisk na plecy i biodra, poprawiając komfort snu i wspierając zdrowy sen.

Dostępna w materacach: .cad oraz .ram

Pianka AquaFresh

Sprężyna Unique HD Contour Pocket Spring

System bardzo wysokich sprężyn, które inteligentnie dopasowują się do kształtu i ruchów ciała, gwarantując doskonałe wsparcie oraz utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu technologii o wysokim zagęszczeniu zwoi, materac zapewnia progresywne i solidne podparcie, co przekłada się na maksymalny komfort dla użytkowników o różnych sylwetkach i wadze. Siedem stref o zróżnicowanej twardości sprawia, że materac dostosowuje się do każdej części ciała, oferując ergonomiczne wsparcie, które jest kluczowe dla zdrowego snu i pełnej regeneracji.

Dostępna w materacach: .cad oraz .ram

Sprężyna Unique HD Contour Pocket Spring

Pokrowiec

Zarówno najnowsze materace jak i poduszki oferowane są w dedykowanym pokrowcu Zeo Case. Ten innowacyjny pokrowiec stworzono z wykorzystaniem zeolitów – naturalnych minerałów, posiadających właściwości antybakteryjne i neutralizujące zapachy. Poprzez zastosowanie technologii taśmy 3D o wielowarstwowej strukturze, zwiększa cyrkulację powietrza i ciepła, co czyni go idealnym dodatkiem i zewnętrzną powłoką dla materaca czy poduszki. Pokrowce są niezwykle wytrzymałe, a utrzymanie higieny staje się jeszcze prostsze, dzięki możliwości prania ich w pralce. W temperaturze 40°C w przypadku pokrowców dołączonych do materaców i 60°C dla pokrowców poduszek.

pokrowiec_new

Certyfikat jakości AEH

Wszystkie produkty Curem posiadają certyfikat jakości potwierdzony przez Szwajcarski Instytut AEH.

Nadanie certyfikatu następuje po przebadaniu i przetestowaniu w Good Night’s SleepLab – Laboratorium Dobrego Snu.

SleepLab to kompleks o wartości prawie 2 milionów dolarów. Ogromna inwestycja, w której liczy się przede wszystkim profesjonalność. Od początku działalności, współpracuje z ekspertami z Instytutu AEH w Zurychu (pełna nazwa: Centrum Medycyny Pracy, Ergonomii i Higieny). W toku konsultacji i audytu, przedstawiciele tej szanowanej instytucji potwierdzili, że laboratorium, sprzęt i procedury, spełniają rygorystyczne wymogi i są w pełni profesjonalne oraz obiektywne. Dzięki temu certyfikat, jaki dostają materace Curem ma realną wartość – stojąc przed wyborem materaca wiesz, że oferowana przez Curem jakość jest potwierdzona przez niezależnego eksperta.

Zapraszamy do artykułu o laboratorium SleepLab

dowiedz się więcej

certyfikat_aeh
certyfikat AEH

certyfikat AEH

ergonomiczny design

ergonomiczny design