Materac bardzo twardy - dla kogo?

holistyczne podejście do snu kondycja fizyczna organizacja twardość materaca
Materac bardzo twardy - dla kogo?

Czy naprawdę tylko twardy materac jest w stanie zapewnić zdrowy sen – czy tylko na nim plecy mogą odpowiednio wypocząć, a mięśnie zregenerować po całym dniu w pracy? Okazuje się, że istotnie, materac bardzo twardy niesie wiele korzyści dla zdrowia, jakości snu i samopoczucia, jednak z pewnością nie jest on dla każdego. Kto może stosować taki produkt i jaki model tego typu jest obecnie najlepszy?

Materac bardzo twardy - charakterystyka

Materace bardzo twarde zawdzięczają swoją twardość odpowiedniej konstrukcji. Przede wszystkim w ich wnętrzu znaleźć można pianki o dużej gęstości, ale też dodatkowe wkłady, na przykład matę kokosową, które utwardzają podłoże i dodają mu odporności na eksploatację. Dzięki temu materac jest odpowiednio sztywny oraz zbity, a użytkownik zyskuje komfortowy i zdrowy wypoczynek. Szukając materaca bardzo twardego, często natrafiamy na modele sprężynowe, które twardość zawdzięczają takim rozwiązaniom jak mata kokosowa lub/i filcowa. Co jednak, jeśli interesuje nas zakup materaca typowo piankowego o dużej twardości? Jedną z nielicznych marek oferujących tego typu produkty jest Curem. Zastosowano w nich pianki o specjalnych właściwościach i profilowaniu, dzięki czemu same w sobie zapewniają odpowiednią twardość i wysoki poziom elastyczności, jednocześnie dbając o optymalną wentylację wewnątrz wkładu materaca.

Kto może spać na materacu bardzo twardym?

Materace bardzo twarde przeznaczone są dla użytkowników, którzy lubią odczuwalnie utwardzone podłoże, a ich waga nie jest niższa niż 80 kg. Taki materac zapewnia wówczas szczególną amortyzację kręgosłupa oraz stawów. Znając potrzeby swojego organizmu można indywidualnie dobrać odpowiedni produkt, ponieważ nie stopień twardości sam w sobie, lecz jego dopasowanie do konkretnych potrzeb użytkownika, gwarantuje udany zakup. Zbyt miękki mógłby przyczynić się bowiem do bóli kręgosłupa, a w dłuższym czasie - nawet zwyrodnień. Dlatego wybierając produkt dla siebie, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę masę ciała. Warto tutaj zaznaczyć, że osoby, których waga wynosi więcej niż 120 kg, powinny spać wyłącznie na materacach bardzo twardych – średniotwarde lub nawet twarde modele nie są bowiem w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia ciału, a ich żywotność w przypadku zbyt dużego obciążenia jest znacznie krótsza.

Curem .log i Curem .zip - materace bardzo twarde

Kluczem do zdrowego, komfortowego snu jest nie tylko wybór odpowiedniej twardości, ale też sprawdzonego, znanego na rynku producenta – w innym wypadku materac może okazać się krótkoterminowym zakupem, który w dodatku przysporzy nam bólu. Przykładowym modelem, na który warto zwrócić uwagę, jest Curem .log wyposażony w innowacyjne pianki Serene, Fusion i Visco, 7 stref twardości, certyfikat szwajcarskiego instytutu AEH, a także antybakteryjny pokrowiec. Ten bardzo twardy materac posiada również doskonały system wentylacyjny oraz właściwości termoregulacyjne. Takie zestawienie cech tego modelu gwarantuje zatem nie tylko komfort oraz solidne podparcie sylwetki, ale też higieniczny, zdrowy wypoczynek. Preferujesz modele sprężynowe? Materac Curem .zip, oprócz wyżej wymienionych komponentów, został również wyposażony w nowoczesne sprężyny Multipocket, które dzięki niezależnej pracy, gwarantują więcej punktów podparcia na całej powierzchni materaca.

Warto mieć świadomość, jakie parametry charakteryzują materac bardzo twardy i indywidualnie dopasować go do użytkownika o większej masie ciała. Bardzo ważne jest także, aby nie kupować przypadkowego modelu, tylko wybrać produkt od solidnego, sprawdzonego producenta.