Materace kieszeniowe - komfort i wytrzymałość

holistyczne podejście do snu kondycja fizyczna organizacja twardość materaca
Materace kieszeniowe - komfort i wytrzymałość

Wybrane rodzaje materacy różnią się od siebie ważnymi właściwościami i poziomem twardości. Poszukując najlepszego, najbardziej optymalnego wkładu natrafiamy między innymi na modele zawierające nowoczesne sprężyny. Jakimi cechami odznaczają się materace kieszeniowe - dlaczego są komfortowe i wytrzymałe?

Właściwości materacy kieszeniowych

Innowacyjne materace kieszeniowe w niczym nie przypominają tradycyjnych wkładów ze sprężynami, które szybko niszczyły się pod wpływem częstej eksploatacji, a w konsekwencji przestawały być wygodne. Proponowane przez zaufanych producentów, całkowicie nowoczesne pod względem zastosowanych technologii materace kieszeniowe są bowiem wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tworzące je sprężyny umieszcza się w specjalnych, oddzielnych kieszeniach, dzięki czemu wspierają one efektywnie różne partie sylwetki, nie krępując przy tym ruchów. Gwarantują odczuwanie niezwykle przyjemnej elastyczności punktowej, która pozwala podłożu dopasować się do ciała punktowo, znacznie ułatwiając regenerację zmęczonych mięśni i obolałych stawów. Co równie ważne, materace kieszeniowe (szczególnie te zawierające sprężyny typu Multipocket) są zdolne do utrzymywania kręgosłupa w prawidłowej pozycji bez względu na to, jak układamy ciało w czasie snu oraz czy śpimy sami, bądź też z partnerem.

Wysoki komfort snu

Wiele spośród dostępnych modeli materacy kieszeniowych zawierających innowacyjne sprężyny jest w stanie zapewnić idealne warunki do snu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Obecnie, dla uzyskania najlepszych efektów, sprężyny typu Multipocket łączy się z innymi komponentami, charakteryzującymi się wyjątkowymi właściwościami. Doskonałym przykładem optymalnego połączenia różnych materiałów w materacu kieszeniowym jest model Curem.zip. Jego budowa pozwala odczuwać wyjątkowy komfort snu, ponieważ poszczególne warstwy wkładu tworzą pianka Serene, pianka Fusion oraz sprężyna Multipocket. Dzięki tak optymalnej strukturze materaca każdy użytkownik odczuwa w trakcie snu idealne wsparcie całego ciała, a także zmniejszoną siłę nacisku sylwetki na powierzchnię wkładu. Co więcej, innowacyjna pianka Serene nie tylko zapewnia przyjemne otulenie oraz wsparcie dla ciała, ale też termoregulację oraz higieniczne warunki snu. Wszystko za sprawą technologii SAT, czyli milionów połączonych ze sobą mikrokapsułek, które pod wpływem ruchu odprowadzają z wnętrza materaca nadmiar powietrza. Sprzyja temu także system kanalików wentylacyjnych, dzięki czemu cyrkulacja zachodzi swobodnie w obrębie całego materaca, zapobiegając tym samym gromadzeniu się ciepła, wilgoci, a także szkodliwych dla zdrowia roztoczy, kuczu i pleśni.

Materac kieszeniowy - dla kogo?

Materac kieszeniowy bez wątpienia spodoba się wszystkim osobom poszukującym komfortowych warunków do spania, a jednocześnie modelu, który pozostanie w niezmienionym stanie przez wiele lat. Ten rodzaj materaca polecany jest głównie parom, ponieważ doskonale radzi sobie z podtrzymywaniem większego ciężaru, a jednocześnie niweluje ryzyko odczuwania drgań spowodowanych ruchami drugiej osoby. Poza tym, materac kieszeniowy przypadnie również do gustu wszystkim singlom poszukującym najlepszego komfortu wypoczynku oraz alergikom potrzebującym materaca o wysokim poziomie przewiewności.

Materace kieszeniowe to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Odznaczają się one korzystną dla kręgosłupa elastycznością punktową, która sprawia, że zyskuje on idealne wsparcie. Dzięki temu nie trzeba martwić się nieprzespane noce, zaś rano czujemy się wypoczęci, zregenerowani – po prostu szczęśliwi.