Materac piankowy - dla kogo?

sypialnia organizacja
Materac piankowy - dla kogo?

To, jak i gdzie śpisz, ma ogromny wpływ na to, jak później funkcjonujesz. Dlatego dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort podczas odpoczynku, polecane są materace piankowe. To one sprawiają, że Twoje ciało zyskuje stabilne podparcie, a kręgosłup może spokojnie odpocząć. Materace piankowe pomogą Ci osiągnąć stan kompletnego wyspania i gotowości do dalszej pracy, a ich jakość jest proporcjonalna do ceny.

Komu dedykowany jest materac piankowy?

Materace piankowe powstały z myślą o tym, żeby trafiać w gust nawet najbardziej wymagających użytkowników poszukujących alternatywy dla klasycznych materacy sprężynowych. W modelach tego typu bez trudu można znaleźć nowoczesne rozwiązania, które znacząco podnoszą komfort snu i odpoczynku. Innowacyjne pianki nie tylko zapewniają odczuwalną wygodę, ale też dbają o zdrowie kręgosłupa oraz właściwą higienę wkładu. Doskonałym przykładem materacy piankowych są modele Curem. Czemu warto zwrócić uwagę akurat na te produkty?

Zalety materacy piankowych Curem

Materace piankowe Curem to modele, które spośród innych wyróżnia innowacyjne podejście do ich produkcji. Przede wszystkim stawiamy bowiem na rozwój technologiczny, w efekcie którego możliwe jest uzyskanie komponentów i właściwości daleko wykraczających poza standardowe rozwiązania. Przykładem może być chociażby zastosowana we wszystkich naszych materacach piankowych pianka Serene, która w połączeniu z piankami Visco oraz Fusion, zapewnia wyjątkowo efektywny odpoczynek i odczuwalny komfort. Powstała dzięki rewolucyjnemu połączeniu technologii memory foam oraz pianek konwencjonalnych o wysokiej gęstości – w efekcie idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając mu optymalne podparcie, które sprzyja regeneracji organizmu oraz spokojnemu, komfortowemu snu. Znajdująca się w materacach piankowych Curem pianka Serene posiada jeszcze jedną wyjątkową cechę – dzięki technologii SAT miliony połączonych ze sobą mikrokapsułek powietrznych dbają o to, by na plecy i biodra nie było wywierany żaden nacisk, co z kolei sprzyja ograniczeniu zmian pozycji w czasie snu.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w dobrym materacu piankowym?

Rzecz jasna – stref twardości. Strefowość to właściwość, którą uzyskuje się poprzez specjalne nacięcia w piankach, a w przypadku materacy Curem – w spodniej piance Fusion. Dzięki nim nie tylko każda partia ciała zyskuje dedykowany poziom podparcia i odciążenia. Takie rozwiązanie zapewnia także – co równie ważne w materacach piankowych – odpowiednią wentylację. Dzięki temu ciepłe, wilgotne powietrze bez trudu odprowadzane jest na zewnątrz wkładu, co skutecznie zapobiega rozwojowi i gromadzeniu się w jego wnętrzu szkodliwych dla zdrowia roztoczy, kurzu i bakterii. Utrzymaniu higienicznego środowiska snu na naszych materacach piankowych sprzyja także pokrowiec Zeo Case z oddychającą taśmą 3D.

Materace piankowe niewątpliwie zaskakują zastosowanymi w nich rozwiązaniami – dzięki takim technologiom jak pianka Serene uzyskanie wysokiej higieny snu oraz komfortu nie stanowi większego problemu. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że materace piankowe to klucz do optymalnego, czyli wygodnego i efektywnego, snu.