Materace dwuosobowe - jakie najlepsze dla pary?

holistyczne podejście do snu organizacja sypialnia
Materace dwuosobowe - jakie najlepsze dla pary?

Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest łatwy. Dzieje się tak dlatego, że musi odpowiadać on wielu indywidualnym potrzebom użytkownika, które wynikają z budowy ciała, stanu zdrowia czy upodobań. Jakie zatem powinny być materace dwuosobowe, skoro w tym przypadku jedna powierzchnia ma zapewnić komfortowy sen dwojgu osobom?

Materace dwuosobowe - jakie cechy powinny posiadać

Materace dla pary powinny być przede wszystkim wygodne dla obydwu osób. Co to oznacza? Po pierwsze, powinny mieć odpowiednią wielkość - standardową długością materacy dwuosobowych jest 200 cm, natomiast najmniejsza zalecana szerokość to 140 cm. Kolejno mamy 160 cm oraz 180 cm - dwa ostatnie z pewnością sprawdzą się w przypadku sypialni o sporym metrażu, ale też osób oczekujących większego komfortu. Należy bowiem pamiętać, że materace dwuosobowe przede wszystkim powinny zapewniać swobodę ruchów użytkownikom, dlatego od wielkości pomieszczenia ważniejszy jest kształt sylwetek śpiących osób i zachowania w czasie snu. Kolejną istotną kwestią w przypadku wyboru materaca dla pary jest ustalenie wagi jego użytkowników. Jeśli różnica jest duża - np. 20 kg – nie pozwoli to na zoptymalizowanie nacisku nawet za pomocą wysokiej elastyczności punktowej, którą powinny charakteryzować się materace dwuosobowe. W efekcie lżejsza osoba będzie odczuwać każdą zmianę pozycji snu partnera, co uniemożliwi jej komfortowy, regeneracyjny sen. Warto zaznaczyć, że takie odczucia towarzyszą partnerom nie tylko o dużej różnicy w wadze, ale też śpiącym na nieodpowiednim materacu. Jaki zatem materac dwuosobowy okaże się najlepszy dla pary?

Materace dwuosobowe Curem – w trosce o sen dwóch osób

Najważniejsze to wybrać taki model, w którym wykorzystano rozwiązania sprzyjające spokojnemu snu obojga. Należą do nich między innymi zastosowane w materacach Curem pianki Visco i Serene oraz sprężyny Multipocket. Dlaczego można określić je jako odpowiednie dla materacy dwuosobowych? Z prostego względu – dzięki ich technologicznie zaawansowanej budowie doskonale dostosowują się do ciała leżącej na nich osoby oraz absorbują drgania nie dopuszczając do zakłócania snu partnera. To jednak nie koniec ich zalet. Piankę Serene wyposażyliśmy w technologię SAT, czyli miliony połączonych ze sobą mikrokapsułek, które skutecznie redukują nacisk na plecy i biodra oraz niwelują nadmiarowe ruchy ciała w czasie snu. Pianka Visco z kolei słynie z dostosowywania się do ciała pod wpływem ciepła i nacisku – w efekcie każdy użytkownik zyskuje indywidualne podparcie skrojone na miarę jego sylwetki. Obie te pianki (w połączeniu z pianką Fusion stanowiącą bazę wkładu) znaleźć można w materacach dwuosobowych Curem .LOG, Curem .EXE i Curem .REG. Czwarty z naszych modeli - Curem .ZIP - posiada z kolei innowacyjne sprężyny typu Multipocket, które zapewniają odczuwalne wsparcie oraz optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca, zapobiegając tzw. falowaniu podłoża.

Materace dla pary - na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bardzo pomocnym udogodnieniem wpływającym korzystnie na komfort wypoczynku dwóch osób jest wyposażenie materaca w różne strefy twardości, ponieważ dzięki nim materace dwuosobowe są bardziej spersonalizowane, o co niezwykle trudno w sytuacji, kiedy taki sam produkt ma zadowolić dwóch nieco różniących się od siebie użytkowników. Optymalna liczba stref to 7 - i tyle też zastosowaliśmy w naszych materacach. Dzięki nim każda parta ciała zyskuje odpowiednie podparcie. Strefowość w materacu uzyskaliśmy poprzez odpowiedni układ sprężyn lub specjalne nacięcia w piankach, które jednocześnie pełnią rolę termoregulacji – sprzyjają wymianie powietrza wewnątrz wkładu i utrzymaniu przyjemnego, suchego mikroklimatu. Warto pamiętać także, że materace dwuosobowe powinny być antyalergiczne i posiadać zdejmowalny pokrowiec, dzięki czemu o wiele łatwiej utrzymać je w czystości. W materacach Curem o higienę snu dba pokrowiec Zeo Case zawierający w sobie zeolity – naturalne minerały o właściwościach antybakteryjnych i neutralizujących zapachy.

Materace dla pary to specyficzna grupa produktów, przed którymi stoi nie lada zadanie – zapewnić komfort dwojgu często zupełnie różnych ludzi. Na szczęście istnieją produkty, których producenci, dzięki doskonałej znajomości potrzeb użytkowników materacy dwuosobowych oraz stałemu podążaniu za innowacyjnymi rozwiązaniami, są w stanie zagwarantować komfortowy, wygodny sen obojga partnerów – należą do nich właśnie nasze materace.